Odpoutání mysli od těla

19. května 2012 v 0:57 | Honey :)
Poslední dobou se mi velmi často stává, že jsem v určitých chvílích přítomná jako osoba, ale má mysl je úplně někde jinde ( naše učitelka matematiky by o tom mohla vyprávět .. ).Mé tělo je sice přítomno, oči jakoby sledovaly dění kolem, tvář má mimiku jakoby všemu naslouchala, ale ve skutečnosti je to pravý opak.Mé tělo, jako má schránka sice přítomno je, nicméně má mysl je úplně někde jinde.Ne jednou se mi stalo, že jsem komunikovala s nějákým člověkem, možná .. on komunikoval semnou a já mu vše vyřčené odkývala, ale ve skutečnosti jsem namísto jim zvolené téma myslela třeba na to, jak vlastně vyplním onu přihlášku na školu a jestli někde najdu návod.Často se mi stává, že mě v konverzaci s nějákým člověkem zaujme slovo a já se pomocí něj dostanu naprosto mimo to, co se právě děje.Někdy se vrácím ke vzpomínkám z děctví, jindy mě to přivede k myšlenkám na budoucnost.Prý se tomu ale říká ŽIVÉ SNĚNÍ.

Nicméně, musím říct, že při tomto tématu mě napadá hlavně jedna věc, meditace.Bavili jsme se o ní s učitelkou ve škole.Mnichové sice meditují často, ale údajně je to velmi náročné, jelikož nesmíte myslet na nic.Je pravda, že ... kdo z nás obyčejných smrtelníků dnešní doby dokáže hodit za hlavu všechny starosti a povinosti a soustředit se na prázdno .. ?? Párkrát jsem to zkoušela.. tedy, ne tak úplně meditovat.. prostě jen nepřemýšlet nad ničím.. Zavřela jsem oči, zcela typicky spatřila tmu a měla jsem pocit, jakoby mě ona tma přenášela.. nakonec se mi do mysli vrátila návyková melodie i s textem písničky Call me maybe a bylo po srandě.. Tak skončil můj poslední pokus.. Prakticky vzato, lidé při meditaci také musí odpoutat tělo i mysl .. :) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Xavier Fender Xavier Fender | Web | 19. května 2012 v 12:29 | Reagovat

Také se mi často stává, že mě něco, o čem se zrovna bavím, přenese myslí někam úplně jinam. Ale pak už nejsem schopný ani přikyvovat či nějak jinak reagovat, stávám se pak tím "nezdvořákem". :(

Mniši mají hlavně čas na meditaci... Možná, kdybychom žili kdesi v Tibetu, měli bychom více příležitostí pročistit si hlavy, ale kdo to zvládne tady, když je neustále zaúkolovaný. Ať už jde o školu nebo práci ... nejvíce do toho zasahují peníze. Ale mniši na peníze nemyslí, oni obchodují jen s časem, toho mají požehnaně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama