Je suis Charlie

14. ledna 2015 v 18:58 | Honey |  Nemůžu mlčet
Když jsem se rozhodla studovat žurnalistiku, spousta lidí se vynořila s názorem: "Ty ani nevíš, jak je to nebezpečné!"
Hahaha, hihihi, nic o tom nevíte, běžte do prdele... Takhle zněla moje vnitřní reakce doprovázená vnějším úsměvem.
Do minulé středy.


Spustilo se lynčování muslimů, internet zaplavily tisíce zpráv o původu zbraní, o pohybu manželky jednoho z teroristů a o šťastných koncech hrdinů. A o smutných taky. Nedalo mi to, rozhodla jsem se udělat radost profesorovi politologie a kouknout na net. Zkoumala jsem Korán a jejich právo Šaría.

Proti muslimům nic nemám (pokud nevraždí a nedělají nepořádek).
Je fakt, že bydlím kousek od lázní, kam se jezdí léčit arabové a občas mi jako dítěti přivodily skoro infarkt jejich burky, nicméně...
Moje dobrá kamarádka se teď díky školním programu začala o islám docela dost zajímat a dozvěděla jsem se od ní spoustu zajímavých věcí. Rozhodla jsem se projít si některé pasáže z KORÁNU a byla jsem zmatena.

Kde je to mírumilovné náboženství, když se přikazuje zabít nevěřící? To bych musela nejspíš hodně číst mezi řádky...
Dostal se ke mě názor, že muslimové jsou tedy potencionálními vrahy, pokud se tímto řídí.
Nejdřív se mi to zdálo trochu jako pravdivé, na druhou stranu...

Korán taky nařizuje něco jako přemlouvání lidí ke konvertaci k islámu. Když se v muslimské rodině narodí dítě, automaticky se počítá s výchovou v souladu s islámem. Důvod je jednoduchý: Muslim si může vzít křesťanku - ale tak nějak se počítá s tím, že nejspíš bude jeho manželka konvertovat k islámu. Muslimka si však nemůže vzít křesťana. NAVÍC: Pokud si Muslim bere ženu, která je křesťankou, JE UZAVŘENA DOMLUVA, ŽE JEJICH DĚTI BUDOU ISLÁMISTÉ!

Když jste k něčemu od dítěte vedeni, nemůžete to pak přece jenom tak zahodit. Je to pro ně normální, zrovna tak, jako je pro spoustu lidi normální být atheista, protože je k víře nikdo nevedl.

A ŠARÍA?
Omlouvám se, pokud někoho urazím, ale tohle právo doopravdy nechápu. Kamenování za cizoložství, slovo ženy s poloviční váhou slova muže, svatby dívek od 9 let... Že je to nějaký jejich způsob, dobře. Ale naprosto mě odrovnalo, když se v ČT objevil muslim, který mluvil o tom, jak by bylo pěkné mít tohle právo uplatněné taky u nás. Pominu, že by to vlastně znamenalo kompletně překopat právní systém... Předělat soudy, přepsat zákony... Nakonec se ještě divil, proč by to tak nemohli mít? Už jenom to, že takové věci někdo navrhne v době, kdy se země vzpomatovává z útoku v Paříži, mi připadá šílené...

Jednoduše: Jste v Česku. Česko má své zákony, které můžete respektovat. Taky nemusíte = můžete odejít tam, kde vás budou soudit tak, jak je vám to příjemné. Když se u vás například evropanka odhalí víc, než je ve vaší zemi zvykem, taky se na ní nedíváte tak, jak se na ní dívají v její zemi.


No nic, tohle je můj osobní názor. Nemusíte s tím souhlasit. Je mi docela líto, že se teď všichni hážou do jednoho pytle a automaticky je každý muslim špatný. Jenom myslím, že každá věc má své hranice a v případě práva Šaría jich bylo právě dosaženo. Jaký na to máte názor vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 María María | Web | 14. ledna 2015 v 19:39 | Reagovat

U nich má tradici a váhu islám právo šaría, u nás zase lidská práva, rovnost před zákonem a svoboda projevu. Nelíbí se mi, ani když beztrestně ubližují ženám a dětem ve své vlastní zemi, tedy zemích, ale sotva tam můžu přijít, začít kázat jak je to špatné a očekávat, že nadšeně přejdou na evropský model. Ale tahat takové chování do Evropy a ještě ho chtít uzákonit, to je nepřijatelné. O vraždách ani nemluvě.

2 Lotte Lotte | Web | 14. ledna 2015 v 19:46 | Reagovat

Souhlas!

3 Niky Niky | Web | 14. ledna 2015 v 20:23 | Reagovat

Souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 Butty Butty | Web | 14. ledna 2015 v 21:35 | Reagovat

Ahoj, dost dobre nechapu tvoji otazku. Jestli si cetla moji recenzi dokonce tak vis ze jsem se stetcema velmi spokojena. Doporucuji si je zakoupit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama